Lomi Lomi massaaž toetab inimese iseeneslikku tervenemisvõimet

15.12.2014

Keha on imeline isetervenemise tempel, kui me vaid anname talle aega terveneda. Haigus näitab, et keha on asunud ennast tervendama, ja selle asemel, et tormata ravimitega sümptomeid alla suruma, võiksime anda endale võimaluse selles imelises protsessis osaleda.

 

Haige olla ja ennast haigena tunda on loomulikult äärmiselt ebameeldiv. Kuid kohe ei tasu haigusega võitlusse asuda. Kui me kellegi vastu võitleme, hakkab ta tavaliselt vastu ja haigusperiood võib muutuda veelgi pikemaks. Haigusest tuleb lihtsalt läbi minna. Selleks on kolm etappi – kõigepealt tuleb oma haigust aktsepteerida, siis temaga sõbraks saada ja lõpuks hakata seda armastama. Võib tunduda uskumatuna, aga olen seda meetodit järgides ja ainult toetavaid looduslikke ravivahendeid kasutades saanud näiteks kahe päevaga terveks sinusiidist ja viie päevaga bronhiidist. Tuleb lihtsalt aeg maha võtta ja oma keha kuulata. Niimoodi rahulikult läbi haiguse kulgedes kerkib tavaliselt pinnale ka konkreetse füüsilise haiguse emotsionaalne põhjus, millega tervenemise ajal tegeleda.

 

Hawaii massaaž Lomi Lomi on üks suurepärastest massaažiliikidest, mis tegeleb üheaegselt nii haiguse põhjuse kui ka tagajärjega ning sobib toetama meie iseeneslikku tervenemisvõimet. Lomi Lomi on Hawaiilt pärit templi stiilis kehatöö, mida algselt praktiseerisid Kahunad (meistrid) oma templites selleks, et iseennast transformeerida ja tasakaalu viia. Nii lõid nad harmoonia ja voolamise iseendas. Rohkem kui massaaž, juhib seda protsessi iidne ALOHA VAIM ja tarkus, tervendades ja inspireerides, avamaks oma tõelist potentsiaali.

Lomi Lomi massaaži alguses tehakse alati taotlus spetsiaalselt inimese tervendamiseks ja tema tervise heaks. Käsi, küünarnukke ja küünarvarsi kasutatakse dünaamiliste, sügavate, pikkade liigutuste tegemiseks, mis matkivad ookeanivee mõõna, tõusu ja voolamist. Massaaž baseerub traditsioonide kohaselt Huna filosoofial, mille õpetuse kohaselt ringleb maailmas eluandev energia „mana“. Otseselt tõlgituna tähendab see vajutama, aga ka lööma - „rahuloleva kassi pehme puudutus“. Sõna „lomi“ kahekordne kasutus annab massaažile mitmekordse jõu ning näitab ühtlasi selle erilisust.

Lomi Lomi mõjutab õrnal ja loomulikul viisil patsiendi mentaalsust. Massaaži käigus vabastatud energia suunatakse edasi uutel viisidel ning meie alateadvuses luuakse uued positiivsed mustrid. Probleemid ja olukorrad, mis varem tundusid keerulised ja raskesti talutavad, muutuvad kergemini lahendatavateks ja mõne aja pärast ei põhjusta nad meile enam probleeme. Lomi Lomi vabastab blokeeritud ja allasurutud tundeid – tegeleb lisaks füüsiliste probleemide lahendamisele ka nende emotsionaalsete põhjustega. Tehes massaaži süstemaatiliselt, võib see täielikult taastada inimese tervise.

                                                         

Aile Kuningas

massöör „Tiandi Massaaž“

Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemia õppejõud