UUS Hiiekalender 10227 (2014)

27.04.2014

Hiiekalender on Hiite Maja SA poolt koostatud kalender aastaks 2014, kust leiab kauneid hiiepilte, sirvikalendri, ruunakirja ja olulisemad maarahva pühad ning nende kirjelduse. Kalendrisse on valitud pühad, mille põline maausuline tähendus ja/või kombestik on teada. Seejuures on laenunimede asemel eelistatud pühade ja kuude maakeelseid nimetusi.

Meie pühad ja neist moodustuv rahvakalender on igavikuline õpetus loomulikust, tervest ja õnnelikust elust. Et eluratas saaks veereda, peab argine pingutus vahelduma puhkust ja rõõmu pakkuvate pühadega. Pühadel järgitavatel tavadel on tähendus ja eesmärk. Need toovad tervist, kooskõla, õnne, kas lasteõnne, edenemist, jaksamist ja jõukust.

Põlisrahvana oleme õppinud töötama ja puhkama loodusega kooskõlas nii ka meie rahvakalender märkab ja tähistab loona muutumist. Nii tähistavad jõulud päikeseaasta vahetust, kevadised pühad naiseliku eluandva väe ärkamist, jaani- ehk leedopäev suvist päevakäänakut ja nii edasi.

Eestis on ajalooliste andmete põhjal teada üle kaheksasaja hiiepaiga ning enam kui paar tuhat üksikut püha kivi, puud, allikat jm paika. See on pärand, mis on muutunud Õhtumaises Euroopas haruldaseks.
Seepärast ilutsevad kalendri piltidel just Eesti hiied.

 

 

Hiiekalendrit saab soetada:
Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemia: Tallinn, Tondi 8a või Tartu, Tähe 4.
Hind: 3 EUR.
Õpilastele soodushind.


Lisainfo:
Anni Verk
Kooli õppesekretär
Tel: 569 60 969
E-mail: info@terviseakadeemia.ee

 

 

Kalendri väljaandmist toetas Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemia.