Esimest korda Terviseakadeemias – refleksoloogia õppekava

22.08.2013

Meil on hea meel teavitada, et alates sellest aastast on esimest korda Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemias võimalik õppima asuda refleksoloogi erialale, mille läbides saab minna refleksoloogi kutseeksamile. Nii mahuka ja tervikliku õppekava näol on tegemist esimese omalaadse õppekavaga.

Õppima on oodatud kõik need, kes on huvitatud holistilisest tervisekäsitlusest ja soovivad süüvida ning pühenduda refleksoloogia saladustesse.
Eriala sobib ka juba tegutsevatele terapeutidele, kes soovivad oma terapeudi tööriistakasti ühe uue ja väeka teraapiavormiga täiendada. Samuti sobib õppekava neile, kes soovivad õppida midagi uut enese arendamiseks ja maailmapildi laiendamiseks.

 

Mis on refleksoloogia?

Enamus inimestest armastab jalatallamassaaži, aga vähesed teavad, et jalgadel olevad paksendid, sünnimärgid ja valusad kohad on sõnumid meie keha sügavusest. Seda keelt oskab õpetada refleksoloogia ehk tsooniteraapia. Lisaks mõistmisele, mis sõnumid need on ja millistelt elunditelt need pärinevad, on võimalik jalatalla refleksipunkte õigel viisil stimuleerides suunata tagasi elunditesse uut tervistavat energiat, lükata lahti energiakanalitesse kogunenud ummistused ja vabastada ning rahustada põletikke ja ülepinget. Sinu sõrmeots on ravija! Ta on Sul alati kaasas ja tänu 5000 aastase traditsiooniga elavale ja järeleproovitud tarkusele saab seda lihtsa vahendiga kasutada ja väga keerulistes olukordades teha kiiresti olulisi muudatusi nii enda kui iga hädalise jaoks. 

 

Refleksoloogia õppekava juhtiv õppejõud on armastatud praktik Elery Tammemägi, kes on pikka aega praktiseerinud nii refleksoloogi kui homöopaadina. 

Lisaks puutuvad õppijad kokku mitmete teiste õppejõududega, sest õppekavas on õppeaineid nii keha kui meele üldistest käsitlustest, nii klassikalisest Lääne kui iidsetest Idamaade meditsiinidistsipliinidest.

 

Refkelsoloogia õpe toimub kahel nädalavahetusel kuus kahe aasta jooksul, mil omandatakse põhjalikud teadmised inimese kehast kui meelest, refleksoloogiast ning terapeuditööst. Õppe lõppedes on võimalik sooritada vastav kutseeksam.

 

Lisainfot õppekava ülesehituse ja erialaainete kohta leiab kodulehelt http://www.terviseakadeemia.ee/et/node/356

 

Dokumentide vastuvõtt kuni 30. augustini. Sisseastumistingimused ja vastuvõtuinfo siit.

 

Tule ja koolita oma sõrm teadjaks!