Õietilkade valimisel tuleks kasutades oma sisetunnet või arvestada konkreetsete õietilkade toimet

06.05.2014

Õietilgad tõstavad tuju, toimivad psüühika kõikidel tasanditel, neil on tasakaalustav ja negatiivseid tundeid nõrgendav toime, nad on suureks abiks nii üksi, kui ka teiste raviviiside toena. Õietilgad on täiesti turvalised. Õietilku saab tarvitada ükskõik millise muu raviga koos.

 

Minagi olen lummatud õitest ja õieenergiast – õite imelisest väest, mis meie emotsioone toetab. Õietilgad mõjutavad meie armastuse oskust, elamise rõõmu, suhtumist enesesse ja teistesse, sisemist kasvu, muutuste aegu, nendest on abi stressi, masenduse, leina, hingeliste traumade, üksindustunde, hirmu, viha, väsimuse, lootusetuse, meeleolu languse, ärevuse, jne. korral. Õieenergia aitab muuta mitte-toetavaid mõttemustreid ja hakkama saada keeruliste olukordadega elus.

 

Õieteraapia „isaks“ peetakse inglise arsti Edward Bachi, kelle eesmärgiks oli anda inimestele võimalus end ja oma peret ise ravida ning haigusi ennetada, tehes seda õrnal ja looduslikul meetodil. Ta mõistis, et kõige tugevam taimeenergia asub taime õites ja kasutades seda õieenergiat on võimalik mõjutada meeleolu ja tundemaailma ning seoses sellega tõsta elukvaliteeti, ennetades ja leevendades haigusi. Bach töötas välja mooduse õieenergia kogumiseks ja talletamiseks, ta soovis, et õieteraapia olek kättesaadav kõigile.

 

Soome õietilkade ajalugu algas 80-nendate aastate alguses, kui Frantsila Ürditalu perenaine Virpi Raipala-Cormier naasis Bahci õieteraapia õpingutelt. Tema suur soov ja unistus oli teha soome õietilgad, mis oleks põhjamaal kasvavatest taimedest, kuna nendes õites on põhjamaa inimesile kõige omasem energeetika.

 

Tänu Virpi õpetustele kasutan ka mina ja veel paljud õieterapeudid Frantsilas valmistatud õietilku. Muidugi on ka ise võimalik valmistada päris enda õietilgad, mis on meie lähedal kasvanud õitest ja need on veel kõige paremad.

 

Õietilku tuleks valida, kasutades oma sisetunnet või arvestades konkreetsete õietilkade toimet. Vali 2-3 erinevat õietilkade kontsentraati ja tilguta 1-2 tilka igat säilituslahust 1 klaasi vette ja joo seda päeva jooksul väikeste lonksude kaupa. Teine võimalus oleks lahjendada 30ml-ses pudelis alllikavees ühte või mitut õiekontsentraati, võttes igaühest 2 tilka. Saadud lahusest tilguta 2-4 tilka vähesesse vette ja võta srda 2-4  korda päevas kuni paar nädalat või vastavalt vajadusele. Võid ka tilgutada otse kontsentraatipudelist ühe tilga suhu, vältides seejuures pipetiga suu riivamist. Õietilgad mõjuvad aeglaselt, kuid kindlalt!

 

Õietilkade mõjule aitab kaasa ka positiivne mõtlemine, mis annab meie alateadvusele jaatavaid impulsse. Iga õielahuse juurde kuulub moto ehk positiivne lause, võite lausuda neid palju kordi päevas või kirjutage laused paberile ja pange nähtavale kohale. Niimoodi saate ennast ja oma reageerimisviisi tasapisi muuta.

 

Kevadel sobiksid Frantsila õietilkadest:

Võilille õietilgad – „Näen päikest ja tunnen end hästi. „

Kase õietilgad – „Tunnen, kuidas elu minus voolab nagu uuendav, elustav mahl.

Kibuvitsa õietilgad – „Tunnetan jumalikku armastust. „

 

Malle Liik

Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemia õpetaja

Massöör ja tervisetoodete vahendaja „Tervisetooted OÜ“