Massaaž on loomulik ja tõhus viis tselluliidi vähendamiseks

06.05.2014

Tselluliidi all mõistetakse mittepõletikulist rasv- ja sidekoe ainevahetuse häiret, mis väljendub naha ebatasasuses, mille on esile kutsunud nahaaluste kollageenkiudude vahele jäävad väikesemõõdulised rasvaladestused. Tselluliit tekib kõige sagedamini reitele, puusadele, tuharatele ja esineb naistel.

 

Teadlased on identifitseerinud kaks tüüpi tselluliiti. Esimest tüüpi tselluliit on koe „näpistus“ või „kokkusurumine“ reitel või tagumikul. Seda võib näha reitel siis, kui istuvas asendis tõstetakse jalg risti üle teise. Teine tüüp on „apelsiinikoorelise“ naha ilmnemine kui naine on loomulikus vabas asendis püsti või pikali.

 

Massaaž on loomulik ja tõhus viis tselluliidi vähendamiseks. Tselluliidimassaaž silub ära „muhud“ ilma kalleid operatsioone või ebaloomulikke protsesse kasutamata. Spetsiaalne tselluliidi vähendamiseks väljatöötatud massaaž kujutab endast sügavat kudede massaaži.

 

Tselluliidimassaaž töötab erinevatel tasanditel. Muljumine ning õrn hõõrumine leevendavad lihaspingeid ja rikastavad vereringet.  Vereringe paranemine leevendab rasvarohkeid piirkondi ja vabastab rasvu aja jooksul. Paraneb naha elastsus. Sõtkumise ja rullimise protsessid tungivad sügavale mõjutatud kehakudedesse.

 

Tselluliidimassaaž on suunatud lümfisüsteemi mõjutamisele, mis omakorda soodustab lümfisüsteemi kogunenud vedeliku äravoolu. See lõhub ka rasvade hoiuseid ja väljutab liigset vett.

 

Massaaž aitab kõrvaldada toksiine, mis on asunud kudede vahele. Tihtipeale rasvladestused, mis mõjutavad tselluliidi tekkimist on põhjustatud keha toksiinidest. Massaaž töötleb need rasvaladestused läbi ning lõpuks vabastab kehast.

 

Looduslikud õlid võivad samuti aidata parandada naha välimust ja vähendada lohulist väljanägemist. Mõned klassikalised õlid, mida teslluliidimassaažis kasutatakse sisaldavad piparmünti või lavendlit, mis mõlemad aitavad stimuleerida rasvarakke.

 

Tselluliidivastane massaaž on üldjuhul tugev ja mõnikord pisut valulik, eriti neil keha osadel, kus asub tselluliit. Tegemist ei ole hellitava, lõõgastava massaažiga. Tselluliidi vähendamiseks ühest massaažiprotseduurist ei piisa, tuleks teha korduvaid seansse.

 

Lõputöö autor: Arved Härma

Lõputöö: „Massaaži mõju tselluliidile“, Krautmani Massaži- ja Terviseakadeemia 2012

Artikli koostas: Anneli Sirp, anneli@terviseakadeemia.ee