Immuunsüsteem ja tervis algavad inimese soolestikust

03.03.2014

Paljude haigestumiste põhjus peitub soolestiku mikrofloora häiritud tasakaalus. Teadus on tõestanud, et immuunsüsteem ja tervis algavad soolestikust, selle mikroobide vahekorrast ja elujõudlusest.

Aastakümneid on tegeletud haiguste põhjuste otsimisega, nagu astma, allergia, reuma, naha- ja kehakaaluprobleemid ja toidutalumatus. Sageli ei jõuta põhjusteni enne, kui haigus juba käes ja tegeleda tuleb tagajärgedega.

Ida meditsiinist lähtuvalt on peale vere- ja lümfisoonte ning närvide kõikidel organitel ja kudedel omad energiakanalid (meridiaanid) ja -punktid, mida mööda liigub kehaenergia. See on nagu elektrivool, mida me ei näe, kuid saame mõõta, ja sellest sõltub elundi eluvõimelisus.
Kui arstlikud analüüsid või uuringud hakkavad organi haigestumisel kõrvalekaldeid näitama, siis energeetika määramisel saab juba ette teada nõrkade kohtade olemasolust organismis enne nende haigestumist.
Toiduainete varjatud talumatust esineb suuremal või väiksemal määral paljudel inimestel ja tavaliselt nad seda ei teagi. Sageli on lemmik just see toiduaine, mida ei peaks sööma, sest selle tarbides tekivad keha ainevahetusprotsessis opioidsed ühendid, mis põhjustavad sõltuvust ja tekib suletud ring.

Sobivaid ravimeetmeid kasutades saab organite energeetikat parandada ja taastada. Sageli aitab toitumisharjumuste muutmine ja keha sisemine puhastamine. Kaugelearenenud tõbede puhul on võimalik haigusprotsess peatada, kui alustada organismi puhastamist, sobimatute toiduainete ja kuhjunud raskemetalliühendite kindlaksmääramist ning immuunsüsteemi taastamist. Teaduslikult on tõestatud, et isegi vähi tekkes ei ole geneetilisel eelsoodumusel nii suurt mõju kui toitumisel ja immuunsüsteemil.

Helle Kullerkupp
„Pärnu Tervistav Stuudio“, terapeut
Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemia õpetaja