Terviseakadeemia nüüd Chi Nei Tsangi ja Qua Sha massaažiteadmiste poolest rikkam

04.05.2013

Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemia juhtivõppejõud Kristel Krautman veetis märtsikuu  Tai erinevates paikades, et täiendada end Idamaade loodusteraapias ja õppida uusi massaažiliike.

 

Tai massaaž ja selle erinevad liigid on tänapäeval üha populaarsemaks muutumas. Selleks, et kogeda tipptasemel tai massaaži ei pea enam sõitma Taisse. Paljud Eesti massaažiõpetajad ja õpilased käivad seal üha tihedamini oma oskusi lihvimas ja uusi massaažiliike avastamas. Parimad Tai massaažiakadeemiad asuvad Põhja-Tais, kus ka Kristel Krautman on juba aastaid oma massööri- ja õpetajaoskusi täiendanud.

 

Sel kevadel läbis Kristel Krautman neli erinevat koolitust: Chi Nei Tsang, „Herbal products“, Qua Sha ja Tai SPA koolitus.


Chi Nei Tsang kõhumassaaž põhineb Hiina Traditsioonilisest meditsiinist tuntud viiel elemendil ning käsitleb naba piirkonda, suunates organeid paremini tööle. Masseerimisel kasutatakse õli, spetsiaalseid võtteid ja sügavaid aktiviseerivaid vajutusi. Chi Nei Tsang massaaži eesmärk on  vabastada kõhus olevad pinged ning „uimaseks“ jäänud organid. Massaaži  tulemusel lahenduvad soolestiku probleemid ning inimene saab tagasi loomuliku tasakaalu.

 

Kuhjaga uusi teadmisi ja põnevaid avastusi pakkus Tai ravimtaimede kursus "Herbal products". Esmalt õppisime Tai looduses olevaid kõige levinumaid taimi ja tegime teesegusid. Seejärel muutusid ülesanded väljakutsuvamaks ja hakkasime valmistama looduslikku šampooni ja seepi, tegime 9 tiigri salvi ja Tai loodusest inspireeritud  inhalaatorit. Lõpuks proovisime erinevate taimede juurte pulbritest ja puuviljadest segatud näomaske.

 

Qua Sha massaaž, mis taipäraselt kõlab „Hak“ on tegelikult Hiina traditsioonilise meditsiini välise teraapia üheks meetodiks ja oli läbitud koolituste seal vaieldamatult põnevaim. Qua Sha on massaaž, kus  mõjutatakse seljal asuvaid reflektoorseid punkte ning meridiaane. Tegemist on unikaalse meetodiga, kus ühelt poolt mõjutatakse keha jõuliselt väljapoolt, kuid teisalt mõjutab Gua Sha tehnika väga tugevasti organismi ka seestpoolt. See massaažiliik on eriti tõhus põiega seotud haiguste ennetamises ja ravis. Massaaži põhimõte seisneb selles, et kui masseerides tekivad nö sha täpid, siis on organismis haigus. Täppide kaotamine aitab kõrvaldada haigust.

 

Tai SPA koolitusel oli põhirõhk SPA hoolitsustel, massaažil  ja Idamaadele iseloomulikult lõõgastava keskkonna loomisel.

 

 

 

 

Kristel Krautman
Kevadel 2013