Ajurveeda ja Abhyanga massaaži koolitus

LiikSündmus
Algus29.09.2018 - 10:00
Lõpp01.12.2018 - 17:00
Maht60 tundi
Hind390 €
AsukohtTallinn
ÕpetajaAet Sillaste

Abhyanga õlimassaaži kooltus koos sissejuhatavate teadmistega ajurveedasseToimumise aeg:

29-30.sept, 20-21.okt, 3.nov ja 1.dets 2018Koolituse maht:

60 tundi, sellest 48 auditoorset tööd ja 12 tundi iseseisvat tööd.


Abhyanga õlimassaaž on ajurveeda lahutamatu osa ning ajurveeda mõistes „ravim”. Loomulikult ei ole see ravim klassikalises mõttes, kus sisse tuleb võtta tablett või eliksiir, vaid ravim, et saada kontakt iseendaga ja korrastada oma energeetilist tasakaalu.

Ajurveeda on 5000 aasta vanune teadus, mis on eelkõige suunatud haiguste ennetamisele. Maailmas on olemas ka ajurveeda haiglad, kuid siin Eestis oleme me suunanud oma tegevuse hea tervise ja sisemise tasakaalu säilitamiseks. Nii ongi võimalus pakkuda lõõgastavaid õliteraapiaid. Õlil on ajurveedas väga oluline osa. Enamasti kasutatakse massaažide puhul seesamiõli, kuhu on keha tasakaalustamiseks sisse keedetud erinevad ravimtaimed. Õli, eriti seesami õli, on armastuse sümbol ja õlimassaaži tehes suurendame eelkõige endas puhast armastuseenergiat, mis on elu edasiviiv energia. Lisaks on võimalik õli ja selles sisaldavate taimede omaduste abil toetada keha tervenemist, suurendades või vähendades kehas kuumust, külma, kuivust, niiskust või mõnda muud omadust. Lisaks on õliteraapiad rahustava ja meelt vaigistava toimega, mida tänapäeva ühiskonnas on väga vaja.Koolituse kuus päeva sisaldavad:

I päeva ennelõunal teeme lühikese ülevaatliku sissejuhatuse ajurveedasse, kus räägime ajurveeda põhitõdedest, millistel alustel toimub keha tasakaalustamine ning kuidas aru saada mis just minule sobiv on. Teeme ka kehatüübi testi ja analüüsime seda.
Pealelõunal on kavas väga võimsa teraapia Shirodhara näidissessioon. 

Shirodhara on väga lõõgastav ja ka oma olemuselt sügavalt stressivastane teraapia. Selle käigus manustatakse 20-30 minutit sooja õli kolmanda silma piirkonda ja kogu laubale.​ Eriti hea tulemuse saab siis, kui enne shirodharat teha veel üldmassaaži või pea- ja turjamassaaži. 
​Shirodhara ergutab ja puhastab tajusid ning rahustab meelt. Selle protsessi käigus tajub inimene imelist heaolutunnet, selgust ja taipamisi. Oma tundlikkust teadlikult arendaval inimesel võib see teraapia esile tuua varjatud andeid ning oluliselt suurendada tunnetust ja tundlikkust. Peale shirodharat vaatad elu teise pilguga.

II päeva hommikut alustame ajurveeda hommikurituaalidega, sest kui Sa soovid abhyanga massaaži õppida ja tegema hakata, siis on tähtis, et Sa ka iseenda eest hoolt kannad ja tasakaalus oleksid ning ajurveedas soovitatava elustiiliga kursis oleksid. Teatud tegevused nagu enesemassaaž, meditatsioon ja hingamisharjutused võiksid iga ajurveeda massööri päevakavasse kuuluda.
Peale seda on sissejuhatus õlide maailma ning juba enne lõunasööki alustame praktilise massaaži õppega.

III kuni VI päev on praktiline massaaži õpe

Abhyanga õlimassaaž
Abhyanga õlimassaaž on pärit Indiast. Tõlkes tähendab sõna abhyangam hirmuvaba keha. See on iidse ajurveeda eluteaduse (ayurveda: ayu=elu, veda=teadus) panchakarma e. kehapuhastuse lahutamatu osa. Abhyanga massaaži tehakse suure koguse sooja taimse õliga.
Abhyanga massaaži liigutused on erinevalt klassikalisest massaazist pehmemad, sujuvamad ja pikemad. Vastav õli aitab organismist pehmemalt toksiine välja viia ning samal ajal moodustab kehale energeetilise kaitsekihi.
Abhyanga avab organismis energiakanalid, mille tulemusel:
tasakaalustub närvisüsteem
paraneb üleliigse rasva ja vee organismist väljutamine
pehmeneb nahk
liigesed muutuvad liikuvamaks ja paindlikumaks
Abhyanga tugevdab vastavat kehapiirkoda ning organismi üldiselt, lõõgastab kogu keha ning toimib väga hästi unetuse ja stressi puhul.

Massaaži tagajärjel tugevneb immuunsüsteem ning suureneb organismi vastupanuvõime haigustele ja traumadele. Abhyanga eesmärgiks on saavutada organismi täielik tasakaal ja täiuslik tervis. Massaažikuuri tulemusena taastub organismi sünnipärane energeetiline tasakaal (doshad). Eriti sobilik on abhyanga massaaž põhjamaa inimesele külmal ja kuival aastaajal, sest õli ning sujuvad liigutused aitavad vähendada hinges olevat tühjuse- ning üksildustunnet ning kuivust ja külmust kehas.

See kogemus avab kindlasti Sinu meeled ning paljud taoliste kursuste lõpetajad armuvad jäägitult paitavatesse õliteraapiatesse.

Kaasa võtta lungi/sarong, isiklikud plätud, et põrandat õli eest kaitsta ning suurem käterätik, mis võib veidi õliseks saada. Kui soovid, siis ka väiksem käterätt pea alla

Koolituse viib läbi:
Aet Sillaste, ajurveeda praktik. Teadmised on omandanud Indias.

Koolituse läbimisel väljastatakse tunnistus.Koolituse tasu: 
390 € (tasumine nädalavahetuse kaupa 130 € ), tasudes ühekordse maksena on soodushind 360 €

Registreeri ennast koolitusele SIIT

Info: 
info@lahemaatervisekool.ee või tel 56468908