Spordimassaaži koolitus

LiikSündmus
Algus18.11.2017 - 10:00
Lõpp19.11.2017 - 16:00
Maht16 tundi
Hind100 €
AsukohtTallinn
ÕpetajaMati Arend

Spordimassaaž on tavapäraselt taastava, säilitava ja parandava iseloomuga teraapia, mis on suunatud eelkõige spordi harrastajatele, sest hõlmab lihaskoe tugevamat töötlust massööri või füsioterapeudi poolt. Spordimassaaž kiirendab taastumisprotsesse ja  soodustab seeläbi sportlikku sooritusvõimet ning treeninguks või võistluseks. Regulaarne ja süstemaatiline spordimassaaž aitab vältida vigastusi, tõstab järgnevate treeningute kvaliteeti ja eeldusi heaks võistlustulemuseks. Vastunäidustuseks massaažiks on lahtised haavandid, väga värsked ehk akuutsed traumad ja luumurrud. Spordimassaaži alaliigid on järgnevad:

 

Taastav spordimassaaž

Taastav spordimassaaž on enamlevinud spordimassaaži haru. Soovitatav regulaarselt treeningperioodil või rasketest/mahukatest koormustest taastumisel või samuti võistluste vahelisel perioodil – näiteks kui on mitu mängu/võistlust päevas.

Võistluseelne spordimassaaž

Võistluseelne spordimassaaž on iseloomult kiire tempoga ja ergutav ning aitab tõsta kudede temperatuuri, et aidata ette valmistada keha võistluseks – sobib sageli kiirusjõualadel nagu sprindid, ujumine, jõutõstmine, klassikaline tõstmine. Sobilik kombineerida soojendavate kreemidega.

Võistlusjärgne spordimassaaž

Võistlusjärgne spordimassaaž on taastava massaaži üks kergemaid vorme, mis on lõdvestava toimega ning järgneb võimalikult kiiresti võistlussooritusele. Soodustab taastumisprotsesse ning lokaalset lihasainevahetust ja seega on sobilik võistluste vahelisel perioodil.

 

Koolituse läbinud oskab:

 

1) eristada klassikalist ja spordimassaaži

2) selgitada spordimassaaži mõju patsiendile

3) erinevaid võtteid praktilises töös

4) eristada erinevaid kudesid, mida massaažiga töödelda

5) tunneb erinevate spordialade eripärasid ja nende vajadusi massaažiks.

6) tuvastada vastunäidustusi spordimassaažiks.

 

Info:info@lahemaatervisekool.ee ja tel 56468908

 

Registreeri ennast koolitusele SIIT