Sissejuhatus ajurveedasse ja Abhyanga õlimassaaž

LiikSündmus
Algus06.01.2018 - 10:00
Lõpp27.05.2018 - 16:00
Maht32 tundi
Hind260 €
AsukohtTartu
ÕpetajaAet Sillaste

Sissejuhatus ajurveedasse ja Abhyanga õlimassaaži koolitus

 6.jaanuar, 7.aprill  2017 ja 26-27.mai 2018 Tartus

 

 

Abhyanga õlimassaaž on ajurveeda lahutamatu osa ning ajurveeda mõistes „ravim”. Loomulikult ei ole see ravim klassikalises mõttes, kus sisse tuleb võtta tablett või eliksiir, vaid ravim, et saada kontakt iseendaga ja korrastada oma energeetilist tasakaalu.

 

Ajurveeda on 5000 aasta vanune teadus, mis on eelkõige suunatud haiguste ennetamisele. Maailmas on olemas ka ajurveeda haiglad, kuid siin Eestis oleme me suunanud oma tegevuse hea tervise ja sisemise tasakaalu säilitamiseks. Nii ongi võimalus pakkuda lõõgastavaid õliteraapiaid. Õlil on ajurveedas väga oluline osa. Enamasti kasutatakse massaažide puhul seesamiõli, kuhu on keha tasakaalustamiseks sisse keedetud erinevad ravimtaimed. Õli, eriti seesami õli, on armastuse sümbol ja õlimassaaži tehes suurendame eelkõige endas puhast armastuseenergiat, mis on elu edasiviiv energia. Lisaks on võimalik õli ja selles sisaldavate taimede  omaduste abil toetada keha tervenemist, suurendades või vähendades kehas kuumust, külma, kuivust, niiskust või mõnda muud omadust. Lisaks on õliteraapiad rahustava ja meelt vaigistava toimega, mida tänapäeva ühiskonnas on väga vaja.

 

Koolituse neli päev sisaldavad:

 

I päeva ennelõunal teeme lühikese ülevaatliku  sissejuhatuse ajurveedasse, kus räägime ajurveeda põhitõdedest, millistel alustel toimub keha tasakaalustamine ning kuidas aru saada mis just minule sobiv on. Teeme ka kehatüübi testi ja analüüsime seda.

Pealelõunal on kavas väga võimsa teraapia Shirodhara näidissessioon  ning  ajurveedas laialt kasutatava selitatud või ehk ghee keetmine.

 

Shirodhara on väga lõõgastav ja ka oma olemuselt sügavalt stressivastane teraapia. Selle käigus manustatakse 20-30 minutit sooja õli kolmanda silma piirkonda ja kogu laubale.​ Eriti hea tulemuse saab siis, kui enne shirodharat teha veel üldmassaaži või pea- ja turjamassaaži. 

Shirodhara ergutab ja puhastab tajusid ning rahustab meelt. Selle protsessi käigus tajub inimene imelist heaolutunnet, selgust ja taipamisi. Oma tundlikkust teadlikult arendaval inimesel võib see teraapia esile tuua varjatud andeid ning oluliselt suurendada tunnetust ja tundlikkust. Peale shirodharat vaatad elu teise pilguga.

Ghee´d ehk selitatud võid on valmistatud ja kasutatud aastasadu. Ajurveedas peetakse seda kõige kasulikumaks rasvaineks üleüldse. Minu jaoks on ghee puhas armastus. Seda hinnalist nektarit kasutatakse edukalt nii toidu valmistamisel kui ka ravimina. Ghee sobib kasutamiseks kõikidele kehatüüpidele, kui sellega ei liialdata. Ta on meeldivalt magusa maitsega ja muudab toidu imeliselt nauditavaks.

 

II päeva hommikut alustame ajurveeda hommikurituaalidega, sest kui Sa soovid abhyanga massaaži õppida  ja tegema hakata, siis on tähtis, et Sa ka iseenda eest hoolt kannad ja tasakaalus oleksid ning ajurveedas soovitatava elustiiliga kursis oleksid. Teatud tegevused nagu enesemassaaž, meditatsioon ja hingamisharjutused võiksid iga ajurveeda massööri päevakavasse kuuluda.

Peale seda on sissejuhatus õlide maailma ning juba enne lõunasööki alustame praktilise massaaži õppega.

 

III ja IV päev praktiline massaaži õpe.

 

Abhyanga õlimassaaž

Abhyanga õlimassaaž on pärit Indiast. Tõlkes tähendab sõna abhyangam hirmuvaba keha. See on iidse ajurveeda eluteaduse (ayurveda: ayu=elu, veda=teadus) panchakarma e. kehapuhastuse lahutamatu osa. Abhyanga massaaži tehakse suure koguse sooja taimse õliga.

 Abhyanga massaaži liigutused on erinevalt klassikalisest massaazist pehmemad, sujuvamad ja pikemad. Vastav õli aitab organismist pehmemalt toksiine välja viia ning samal ajal moodustab kehale energeetilise kaitsekihi.

Abhyanga avab organismis energiakanalid, mille tulemusel:

  1. tasakaalustub närvisüsteem
  2. paraneb üleliigse rasva ja vee organismist väljutamine
  3. pehmeneb nahk
  4. liigesed muutuvad liikuvamaks ja paindlikumaks
  5. Abhyanga tugevdab vastavat kehapiirkoda ning organismi üldiselt, lõõgastab kogu keha ning toimib väga hästi unetuse ja stressi puhul.

 

Massaaži tagajärjel tugevneb immuunsüsteem ning suureneb organismi vastupanuvõime haigustele ja traumadele. Abhyanga eesmärgiks on saavutada organismi täielik tasakaal ja täiuslik tervis. Massaažikuuri tulemusena taastub organismi sünnipärane energeetiline tasakaal (doshad). Eriti sobilik on abhyanga massaaž põhjamaa inimesele külmal ja kuival aastaajal, sest õli ning sujuvad liigutused aitavad vähendada hinges olevat tühjuse- ning üksildustunnet ning kuivust ja külmust kehas.

 

See kogemus avab kindlasti Sinu meeled ning paljud taoliste kursuste lõpetajad armuvad jäägitult paitavatesse õliteraapiatesse.

 

Kaasa võtta lungi/sarong, isiklikud plätud, et põrandat õli eest kaitsta ning suurem käterätik, mis võib veidi õliseks saada. Kui soovid, siis ka väiksem käterätt pea alla

 

Kohtumiseni!

Aet Sillaste, ajurveeda praktik. Teadmised on  omandanud Indias.

 

Koolituse maht 32 tundi.

 

Koolituse tasu: 260 € (tasumine nädalavahetuse kaupa 130 € +130 €)

Registreeri ennast koolitusele SIIT